PILATES & JOGA

VINYASA JOGA

Je to styl cvičení jógy, ve kterém plynule přecházíme z poloh či pozic - ásán - pod vedenim dechu do dalších pozic.

 Ásány na sebe plynule navazují, tato jóga je tedy trochu dynamičtější formou, při opakování sérií - vinyás - a jednotlivých

ásán vnímáte, jak vaše tělo reaguje a stává se pružnějším, ohebnějším a vaše pocity a kondice se mění, s každou další hodinou :)

Cvičení podle pilatesovy metody je zaměřeno na posílení celého těla i těch nejmenších svalů, které se při jiných sportovních činnostech příliš nezapojují či naopak přetěžují. Při plynulém dýchání se vaše tělo zapojí aktivněji do cvičení, přestanou vás bolet záda, pokud je důvodem bolesti jejich přetížení a naopak slabé břišní svalstvo, posílíte si střed /core,powerhouse.../ těla a naučíte se začínat pohyb ze středu.


Cvičení je zvládnutelné pro všechny, cviky se dají různě přizpůsobit fyzické úrovni cvičence, je to cvičení trochu silové a zaměřené na koordinaci, přesnost, plynulost a koncentraci , ale nezatěžuje klouby.  Využíváte především váhu vlastního těla k posílení i hluboko uložených svalů, proto Vaše tělo nabude tolik potřebnou celkovou rovnováhu.


Po pravidelném cvičení kromě toho, že zlepšíte svoji kondici a koordinaci, naučíte se koncentrovat a pravidelně dýchat, a v neposlední řadě snížíte konfekční velikost, zkrátka dokážete přivést Vaše tělo k harmonii, budete ohební a budete mít sílu.


Pilatesova metoda a vinyásajóga  a je vhodná pro všechny, kdo chtějí zlepšit svoji kondici nebo vytvarovat svoji postavu. Cviky, které se při této metodě využívají jsou velmi rozmanitého charakteru, proto je možné vytvořit program jak pro úplné začátečníky, tak pro zdatné sportovce.

Pilates

Při Pilatesově metodě využíváte váhy vlastního těla k posílení i hluboko uložených svalů, proto Vaše tělo nabude tolik potřebnou celkovou rovnováhu.Po pravidelném používání pil.metody kromě toho, že zlepšíte svoji kondici a koordinaci, naučíte se koncentrovat a pravidelně dýchat, a v neposlední řadě snížíte konfekční velikost, zkrátka dokážete přivést Vaše tělo k harmonii, budete ohební a budete mít sílu.Pilatesova metoda je vhodná pro všechny, kdo chtějí zlepšit svoji kondici nebo vytvarovat svoji postavu. 

Cvičení je zvládnutelné pro všechny, cviky se dají různě přizpůsobit fyzické úrovni cvičence, je to cvičení silové a náročné na koordinaci, přesnost, plynulost a koncentraci , ale nezatěžuje klouby.

Při plynulém dýchání se vaše tělo zapojí aktivněji do cvičení, přestanou vás bolet záda, pokud je důvodem bolesti jejich přetížení a naopak slabé břišní svalstvo, posílíte si střed /core,powerhouse.../ těla a naučíte se začínat pohyb z centra.

Cvičení podle pilatesovy metody je zaměřeno na posílení celého těla i těch nejmenších svalů, které se při jiných sportovních činnostech příliš nezapojují či naopak přetěžují.

Cviky, které se při této metodě využívají jsou velmi rozmanitého charakteru, proto je možné vytvořit program jak pro úplné začátečníky, tak pro zdatné sportovce.