Podrobné info o BodySpace

BODY-SPACE VACUTHERM

VACU BODY SPACE.docx (16524)

Body Spaceje další významný pomocník při odstraňování přebytečných kilogramů a zmírnění celulity. Jedná se o kombinaci podtlaku a pohybu na orbitrecu. Tento způsob cvičení je nejefektivnější pro spalování tuků, podstatné zmírnění a mnohdy i odstranění celulitidy, formování postavy a zlepšení kondice. Přináší optimální výsledky s přiměřenou investicí času, energie a to bez ohrožení vašich kloubů. Po cvičení se kůže stává pevnější a pružnější. Přístroj je určen pro začátečníky, ale i pro pokročilé zákazníky.
 
Hlavní výhody zařízení Body Space:
o cílené a rychlé spalování tuků, zejména v dolní části těla ( boky, břicho, hýždě, stehna)
o odstranění celulitidy
o tvarování postavy
o vyhlazení a zpevnění kůže
o zbavení nadbytečných kalorií
o lepší průtok krve (kůže je pružnější a pevnější)
o zlepšení krevního oběhu a lymfatického systému
o zlepšení fyzické kondice
o snížení nadváhy
o viditelný úspěch, již po deseti aplikacích
 
Na jakém principu funguje přístroj Body Space?
Podtlakem v Body Space je při cvičení aktivován metabolismus tuků a také lymfatický systém, který zajišťuje lepší odvádění metabolických zplodin. Aktivní prokrvení pokožky a lepší zásobování kyslíkem minerálními látkami, vitamíny a enzymy pozitivně působí proti celulitidě. Pleť je při pravidelné aplikaci hladší a jemnější.
Spotřeba kyslíku, výdej energie a kyslíková ventilace při cvičení, se při sníženém atmosférickém tlaku zvyšují. Stačí jen pouhých 30 minut cvičení a výdej energie je o 50% vyšší s použitím vakua. Tuk se začíná spalovat za kratší dobu a únava svalů nenastává tak brzy, protože kyselina mléčná, která vzniká ve svalech při námaze, se odstraňuje a metabolizuje mnohem rychleji.
 
Trénink v přístroji Body space.
V Body Space probíhá trénink formou šlapání na orbitrecu. Boky, břicho, hýždě a stehna, tedy nejvíc problematické partie se přitom nachází v podtlakové kabině. Střídavým podtlakem je krev nasávána do kapilár v podkoží, odvádí tuk z tukových buněk ke svalům, kde je možno tuk spálit. V průběhu cvičení je monitorována tepová frekvence tak, aby se jednalo po celou dobu o aerobní cvičení, kdy je spotřeba energie hrazena z 80% tuky a pouhých 20% tvoří cukry. Tento tréning trvá pouze 30 minut, ale je to dostačující. V běžné atmosféře dochází při cvičení ke spalování tuků ve svalech po 20-30 minutách. V Body-Space se tato doba zkrátí až o třetinu.
 
Co si vzít na sebe při cvičení v Body Space?
Na cvičení se můžete obléknout například do tepláků nebo šortek a bavlněného trika. Na nohy lehké sportovní boty s hladkou podrážkou a s sebou si vezměte ručník.
 
Jak často chodit cvičit do Body Space a jaké jsou výsledky?
Výsledky jsou již znatelné po 8-10 aplikacích. Klientky již po 10 aplikacích zaznamenávají volnost kalhot či sukní. Nejefektivnější je šestitýdenní kůra - 20 aplikací 3× týdně, kde jsou výsledky v rozmezí 1-2 konfekčních velikostí. Důležité ovšem je nejen pravidelně docházet na kůru, ale také úprava jídelníčku.
Naše tipy a doporučení pro maximální výsledky:
1. Nárazová terapie minimálně 20 aplikací 3 x týdně po dobu 6 týdnů pro maximální "nastartování" látkové přeměny. Výsledky jsou viditelné již po 10 aplikacích (dochází k vyhlazení kůže, pokud hned nedojde k váhovým či centimetrovým úbytkům).
2. Doporučuje se 10-ti minutové zahřátí organismu před samotnou aplikací (např. rolletic). Klientka potom využije maximálně čas aplikace a dochází ke spalování tuku od první minuty. V případě "studeného" startu se tak děje až od 6. - 10. minuty.
3. Během aplikace striktně dbejte na dodržování optimální tepové frekvence (OTF), neboť při této tepové frekvenci jsou energetické potřeby organismu kryty z 80 % tuky a jen z 20 % cukry, což je důležité pro maximální výsledky.
4. Dodržujte pravidelný pitný režim - Vzorec (Hmotnost : 8) x 0,3 = ? litrů tekutin.
5. Před aplikací jíst uhlovodany (rýže, brambory, těstoviny nebo müsli). Po aplikaci bílkoviny (ryby, maso, drůbež nebo tofu např. se zeleninou).
6. Není třeba začínat s dietou. Jestliže budete dodržovat výše zmíněná doporučení, bude mít tělo dostatečné rezervy energie a tak se spalování tuků dostane do vyšších obrátek.
7. Pro zvýšení účinku můžete použít Carnitin - spalovač tuků.
8. Dodržujte pokyny obsluhy.
9. Nedoporučujeme chodit po cvičení v Body Space do solária, sauny a neprovozovat takové druhy sportů, které extrémně zatěžují svaly nohou.
10. Pro zvýšení účinku doporučujeme namazat problematické partie speciálním zahřívacím krémem, který se díky podtlakové terapii dostane hluboko do podkoží, kde působí proti tukovým buňkám a celulitidě.
Můžete si zakoupit u nás v klubu - ampule AMINODREN SÉRUM /45,--/.
Kontraindikace:
Předtím než začnete uvažovat o cvičení, věnujte prosím pozornost níže uvedeným kontraindikacím. Dělí se do dvou skupin:
 
Primární kontraindikace:
o povrchový nebo hluboký zánět žil na dolních končetinách - kdykoliv v anamnéze
o nádorové onemocnění - kdykoliv v anamnéze
o trombóza - kdykoliv v anamnéze
o srdeční infarkt a mozková cévní příhoda - kdykoliv v anamnéze
o lymfedém dolních končetin
o jakákoliv nedostatečnost jaterní, ledvinová a srdeční
o jakékoliv zánětlivé onemocnění
o cukrovka
o hemeroidy
 
Sekundární kontraindikace:
o vysoký krevní tlak dekompenzovaný (je-li kompenzováno léky - je možno)
o chronická žilní insuficience (nedostatečnost)
1.stupeň- Venektázie (roztažená žíla, metličky) - DOPORUČUJE SE
2.stupeň- Varixy - NEDOPORUČUJE SE, záleží na rozsahu - konzultujte s lékařem
3.stupeň- Hyperpigmentace, exematická dermatitida - ZAKÁZÁNO!!!
4.stupeň- Bércové vředy - ZAKÁZÁNO!!!
 
Těhotenství:
Závažný důvod bránící klientkám využívat výhody cvičení ve stroji Body-Space. Během cvičení dochází k silnému prokrvení pánevního dna, které by v krajním případě mohlo vést, až k potratu!
V případě pochybností doporučujeme konzultaci s lékařem.

 

A PO AKTIVNÍM CVIČENÍ MÁTE NÁROK NA VELICE AKTIVNÍ ODPOČINEK :))