Masáže

T H A J S K Á   M A S Á Ž 

 
někdy je nazývána i jógovou masáží a to pro velké množství protahovacích cviků.
 
TM začíná v uvolněné poloze na zádech a prací na přední části těla, houpavým rytmickým pohybem od chodidel pokračuje uvolňování na energetických liniích - práce na energetických drahách spolu s masáží tlakových bodů odstraňuje blokády, podporuje volný tok energie - Prány, a obnovuje návrat zdraví a pocitu pohody.
 
Pro masáž je podmínkou meditativní zklidnění mysli a koncentrace na masáž.
 
Thajská masáž nesmí příliš bolet - při protahování svalu cítíte tah, který se postupně uvolňuje a zvětšuje se rozsah pohybu, který protažení navazuje, to vyžaduje trpělivost a cit, svalu to chvíli trvá než se uvolní - celková doba pro celotělovou masáž se vzpírá naší uspěchanosti, tak není možné přesné hlídání a stanovení času,
/ cca 2hodiny / masírovaný člověk snadno ztratí při masáži - pojem času.
 
Vhodné využití:
 
po pracovní či sportovní zátěži, fyzickém i psychickém přetížení,   při stresových stavech a nemožnosti relaxace.
 
Masáž se provádí na podložce, klient je plně oblečen.

Víte, že masáž je nejstarší formou terapie.

 

Masáž pomáhá zmírňovat bolesti a stres, její aplikací tlakem na svaly a tkáně léčí zranění, zlepšuje krevní oběh, masírovaná kůže je pevnější a pružnější, uvolňuje napětí, ovlivňuje svalový tonus, zvyšuje pružnost kloubních pouzder a pomáhá tak udržovat dobrý rozsah kloubů.

Tím, že masáž zlepšuje prokrvení, zvyšuje se i rozsah metabolických pochodů a dochází ke zvýšenému vylučování látek. Zvýšené vylučování moče je jedním ze způsobů, jak se organismus zbaví přebytečných produktů metabolismu. Uvedené účinky masáže působí současně a odezva v organismu je vždy komplexní.

Masáže jsou určeny pro všechny, kdo se starají o své zdraví, kondici a duševní pohodu a hledají uvolnění, relax a odpočinek.

 

KLASICKÁ MASÁŽ TZV. ŠVÉDSKÁ MASÁŽ

je vhodná především při bolestech zad, šíje, hlavy, pomáhá úspěšně řešit bolesti způsobené přetížením, nebo naopak nedostatečným zatěžováním pohybového aprátu.

BREUSSOVA MASÁŽ

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády.Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky a tím se vyřeší široké spektrum zdravotních potíží, mimo jiné vede také k odbourání hluboko uložených psychických problémů.

Úspěšná regenerace plotének

Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu, známého v Čechách 42-denní kůrou proti rakovině, autora světového bestselleru "Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky". Podle R. Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze "zdegenerované", které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením ( které se mmj. projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení…)

 

v nabídce clubu:

 

LYMFATICKÁ MASÁŽ = RUČNÍ I PŘÍSTROJOVÁ LYMFATICKÁ DRENÁŽ

lymfodrenáž, rytmické hnětení pro odvod, rozproudění a zlepšení toku lymfy, odstraňuje otoky a pocity tzv.těžkých nohou ap.